PIŁKA NOŻNA. Zwycięstwo D&R Unia na koniec sezonu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 czerwca 2012 06:39

D&R Unia Oświęcim wygrała 3:0 z Iskrą Brzezinka. Goście przez cały mecz przeważali i wygrali zasłużenie. Działacze i piłkarze Iskry czekają teraz na to, co wydarzy się na zebraniu klubowym 22 czerwca.

W pierwszej połowie z boiska wiało nudą. W 3. minucie minimalnie niecelny strzał z woleja oddał Damian Flisek. W 20. minucie bramkę mógł zdobyć Dawid Skiernik. Skiera trafił piłką w zawodnika gości a później przeniósł ją nad poprzeczką. W 26. minucie bardzo bliski otworzenia wyniku był Daniel Boba. Piłkarz znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Pawłem Barusiem, ale zamiast skierować piłkę do siatki, kopnął ją prosto w bramkarza.

W drugiej połowie mecz był ciekawszy. W 53. minucie dogodną okazję do strzelenia bramki zmarnował Piotr Maciesza. Zawodnik dostał dobre podanie od kolegi z drużyny, ale lekko uderzył piłkę kolanem i bramkarz oświęcimskiego klubu bez problemu złapał ją. Pięć minut później Sebastian Szewczyk wybił piłkę zmierzającą do siatki, po zagraniu Macieszy. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 70. minucie. Dariusz Łukaszka skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym. W 77. minucie Tomasz Kocoń otrzymał podanie od Marcina Barciaka i podwyższył prowadzenie na 2:0. W 83. Kocoń dostał długie podanie, uciekł obrońcom i ustalił wynik spotkania. Ostatecznie D&R Unia wygrała w Brzezince a tamtejszą Iskrą 3:0.

To nie koniec emocji w Brzezince. Pod znakiem zapytania stoi występ drużyny seniorów Iskry w nowym sezonie. Klub boryka się bowiem z bardzo dużymi problemami finansowymi. 22 czerwca o godz. 18 w remizie OSP Brzezinka odbędzie się spotkanie z mieszkańcami sołectwa. Działacze klubowi i mieszkańcy wsi będą szukać sposobu na uratowanie drużyny.

Sobota 9 czerwca Iskra Brzezinka – D&R Unia Oświęcim 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Dariusz Łukaszka (70.), 0:2 Tomasz Kocoń (77.), 0:3 Tomasz Kocoń (83.)

Skład Iskry Brzezinka: Paweł Baruś, Paweł Maciesza (5. Łukasz Jasek), Michał Mędrysa (żółta), Mateusz Mędrysa, Mateusz Koczur, Daniel Adamczyk (Tomasz Migdałek), Patryk Cienkosz, Piotr Maciesza (żółta), Rafał Śliwka (65. Daniel Cegielski), Adrian Dwornik, Dawid Skiernik

Skład D&R Unia: Przemysław Kubas, Sebastian Szewczyk, Paweł Drobisz, Jakub Kocoń (Konrad Głowacki), Damian Flisek, Damian Nowotarski, Jakub Jończyk (żółta), Dariusz Łukaszka, Ariel Afeltowicz (Marcin Barciak), Daniel Boba (59. Tomasz Kocoń), Daniel Kornaś