KOSZYKÓWKA. Wysoka porażka Niwy w Kielcach

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   7 stycznia 2015 21:46

Seniorzy Niwy przegrali w Kielcach z AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo 54: 112.

Drużyna z Oświęcimia źle weszła w mecz. Od początku zawodnicy Niwy mieli bardzo duże problemy w każdym sektorze boiska. Popełniali mnóstwo błędów w obronie i ataku. Bezlitośnie wykorzystywali to przeciwnicy. Po siedmiu minutach gry gospodarze prowadzili 21:2. Do końca pierwszej kwarty obraz gry nie uległ zmianie. Zespół z Kielc wygrał tą część spotkania różnicą 24 punktów. Do dwóch odsłonach na tablicy wyników widniał rezultat 59:24.

W trzeciej kwarcie przewaga miejscowych nie była aż tak duża, jak wcześniej, ale i tym razem Niwa była słabsza. W ostatniej  części meczu trenerzy obu ekip pozwolili pograć wszystkim zawodnikom z kadry.

W zespole z Kielc sześciu koszykarzy zdobyło ponad dziesięć punktów. W Niwie udało się to tylko dwóm sportowcom.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce – KS Niwa Oświęcim 112:54

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce: Banasik 4, Pobocha 0, Łuczyński 14, Jaworski 13, Paluch 4, Bacik 10, Pawlak 13, Klamka 2, Ciepliński 8, Busz 17, Borowicki 16, Rzońca 11.

KS Niwa Oświęcim: Pająk 14,Wozniczka 0, Miler 0, Płużek 0, Wasyl 8, Pajdak 2, Figura 2, Pławecki 2, Lisik 5, Idęć 3, Kajor 18.