PIŁKA NOŻNA. Iskierki urwały punkty Rysom

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 kwietnia 2014 04:27

Zawodniczki Iskry podzieliły się punktami z dotychczasowym liderem III ligi. Mecz zespołu z Brzezinki z Rysami Bukowina Tatrzańska zakończył się remisem 1:1.

Nie był to piękny mecz. Bardzo dużo w nim było chaotycznych i rwanych akcji. Sędzia główny często musiał przerywać gre z powodu ostrych zagrań. W pierwszej połowie ani jednej drużynie ani drugiej nie udało się skonstruować akcji, która mogłaby się zakończyć golem.

W drugiej odsłonie gra się ożywiła. W 46. minucie pogubiła się bramkarka Iskry i zawodniczki z linii defensywnej tego zespołu. Wykorzystała to piłkarka zespołu przyjezdnego. Po utracie gola gospodynie rzuciły się do ataków. W 50. minucie Kleczkowska z Dybeł krótko rozegrały rzut rożny. Ta druga dośrodkowała piłkę w pole karne. Futbolówka dotarła do Bożek, a ta odegrała ją Dziadek, która dopełniła formalności i strzeliła gola na 1:1. Iskierki starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie skończyło się na podziale punktów.

Kolejny mecz na swoim terenie Iskra rozegra w sobotę 26 kwietnia o godz. 10. Rywalkami zespołu z Brzezinki będą piłkarki Starówki Nowy Sącz.

Sobota 12 kwietnia Iskra Brzezinka – Rysy Bukowina Tatrzańska 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Pisowicz (46.), 1:1 Dziadek (50.)

Iskra Brzezinka: Barbara Paw, Monika Kleczkowska, Natalia Stanclik (65. Monika Gera), Daniela Dziędziel, Marlena Bęc, Justyna Nieć (60. Gabriela Rudzka), Katarzyna Szklarczyk (50. Patrycja Bęc), Paulina Dybeł (50. Angelika Górkiewicz), Dominika Łatacz (50. Patrycja Klęczar), Paulina Dziadek, Beata Bożek (50. Karolina Chrapkiewicz).

Rysy Bukowina Tatrzańska: Daria Miśkowiec, Adriana Ślęczek (żółta), Weronika Ślęczek. Karolina Nowobilska, Izabela Pyka, Dominika Martinczak, Klaudia Butas (66. Marta Czubernat), Magdalena Chowaniec (żółta), Aleksandra Misiuram, Danuta Pisowicz, Aleksandra Kukuczka (35.Weronika Wraźlak).