PIŁKA NOŻNA. Wiesław Nowak pogrążył swoją byłą drużynę

Paweł Wodniak  |   Piłka nożna  |   14 listopada 2011 14:38

Wiesław Nowak strzelił jedyną bramkę w meczu D&R Unii z Iskrą. Zawodnik, który przez kilka lat grał w barwach oświęcimskiego klubu zapewnił trzy punkty jej lokalnemu rywalowi.

W wywiadzie telewizyjnym udzielonym przed sezonem dla Faktów Oświęcim, Grzegorz Pławny, trener Iskry Brzezinka wypowiadał się bardzo ostrożnie o celach postawionych przez działaczy i sztab szkoleniowy klubu. Pławny twierdził, że celem jest spokojne utrzymanie zespołu w lidze. W rundzie jesiennej Iskra osiągała niezłe wyniki. Przez jakiś czas zajmowała nawet pozycję lidera. Przed meczem ze słabo spisującą się w tym sezonie D&R Unią klub z Brzezinki zajmował trzecie miejsce w tabeli. W D&R Unii niedawno nastąpiła zmiana trenera. Tomasza Wróbla zastąpił Jacek Dobrowolski. Nowy szkoleniowiec będzie musiał się sporo napracować, by gra oświęcimskiego klubu się poprawiła. Przed spotkaniem to goście byli faworytami do zwycięstwa w derbach powiatu.

A jak wyglądał mecz? Pierwszą groźną akcję w sobotnim meczu przeprowadzili gospodarze. W 16. minucie ustawiony z lewej strony Michał Barciak próbował strzelić ostrego kąta. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Strzał młodszego z braci Barciaków próbował poprawić Tomasz Kocoń. Futbolówka zamiast do siatki trafiła jednak w poprzeczkę. W 19. minucie z prawej strony piłkę wrzucił Michał Tobik. Wiesław Nowak wyprzedził obrońców i strzałem głową skierował ją do siatki.

W 33. minucie Michał Barciak obsłużył dobrym podaniem Koconia. Strzał tego ostatniego obronił Jakub Jasiński. W 40. minucie gospodarze przeprowadzili jedną z nielicznych składnych akcji. Dobrze ustawiony Michał Barciak zakończył ją jednak fatalnym strzałem. Piłkę bez problemów złapał Jasiński.

W drugiej połowie lepsi byli gospodarze. Co prawda do 64. minuty akcje im się nie kleiły, ale w dwudziestu pięciu ostatnich minutach przewaga była po ich stronie. W 65. minucie piłka po uderzeniu głową Marcina Barciaka odbiła się od słupka. W 74. minucie na czysta pozycję wyszedł Artur Opala. Jego strzał obronił Maciej Pędlowski. W 77. minucie kilka centymetrów zabrakło Konradowi Głowackiemu do tego, aby przed samą bramką dosięgnąć piłki podanej przez Daniela Kornasia.

Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Po bardzo słabym meczu Iskra Brzezinka pokonała D&R Unię 1:0.

– Mecz stał na bardzo słabym poziomie. Na szczęście dla nas udało nam się strzelić bramkę. Potem staraliśmy się grać spokojnie i kontrolować sytuację. Popełnialiśmy sporo błędów. Większy problem ma jednak trener gospodarzy – podsumował Grzegorz Pławny, trener Iskry Brzezinka.

– Moi zawodnicy mieli przewagę. To oni byli więcej w posiadaniu piłki. W piłce nożnej punkty przyznaje się jednak za zdobyte bramki a nie za styl. Teraz będę się starał przebudować drużynę i wprowadzić do składu trochę świeżej krwi powiedział po meczu Jacek Dobrowolski, trener D&R Unii Oświęcim.

Sobota 12 listopada D&R Unia Oświęcim – Iskra Brzezinka 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Wiesław Nowak (19.)

Skład D&R Unii: Maciej Pędlowski, Krzysztof Trawkowski, Robert Adamski, Paweł Drobisz, Damian Flisek (76. Waldemar Kliś), Tomasz Kocoń (82. Daniel Boba), Konrad Głowacki (88. Jakub Kocoń), Jakub Jończyk (żółta), Marcin Barciak, Damian Nowotarski (żółta), Michał Barciak (61. Daniel Kornaś)
Trener: Jacek Dobrowolski

Skład Iskry Brzezinka: Jakub Jasiński, Dariusz Knapik, Mateusz Mędrysa (żółta), Sebastian Szewczyk, Paweł Maciesza, Patryk Cienkosz, Daniel Adamczyk, Artur Opala (żółta,90. Mateusz Gaszczyk), Wiesław Nowak (76. Michał Mędrysa), Bartłomiej Ryś (74. Marek Kołodziej), Michał Tobik (64.Rafał Śliwka)
Trener: Grzegorz Pławny

Fotorelacja z meczu znajduje się w dziale Galerie portalu Fakty Oświęcim.